Czym są i jak działają pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to bez wątpienia jeden z najbezpieczniejszych a zarazem najbardziej efektywnych sposobów na wychodzenia ze zjawiska znanego jako spirala zadłużenia. Eksperci finansowi oraz specjaliści zajmujący się ściśle rozumianą tematyką oddłużania się zgodni co do tego, że to właśnie pożyczki pod zastaw nieruchomości są rozwiązaniem najbardziej korzystnym w przypadku osób zmagających się ze wzrastającym zadłużeniem.

Warto jednak dodać, że ten wariant produktów pożyczkowych oraz kredytowych znajduje swoje zastosowanie nie tylko jako forma postępowania w procesie wychodzenia z długów. Wystarczy rzut oka na kilka najważniejszych parametrów oraz ocena ogólnej sytuacji na dzisiejszym rynku produktów kredytowych, aby przekonać się co do tego, że  pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowią także po prostu bardzo korzystne rozwiązanie komercyjne, przeznaczone również dla „zwykłych” klientów.

Co przede wszystkim warto wiedzieć o pożyczkach i kredytach pod zastaw nieruchomości? W jakich wariantach tego rodzaju produkty występują na rynku i czym poszczególne warianty różnią się pomiędzy sobą? I wreszcie; jakie są najważniejsze zalety korzystania z takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki pod zastaw nieruchomości? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Czym są i jak działają  pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Jak już sama nazwa wskazuje, w przypadku takich produktów kredytowych, jak  pożyczki pod zastaw nieruchomości częścią umowy pożyczkowej lub kredytowej jest dom albo mieszkanie będące w posiadaniu kredytobiorcy.

Zasadniczo, pożyczki pod zastaw nieruchomości dzielą się na dwie podstawowe kategorie produktów. Są to:

  • Typowe pożyczki hipoteczne
  • Pożyczki pod przewłaszczenie

W tym pierwszym przypadku pożyczkodawca (bank lub firma pożyczkowa) dokonuje wpisu do księgi wieczystej nieruchomości. Kiedy zobowiązanie zostanie spłacone, wpis jest usuwany.

Inaczej wygląda mechanizm działania pożyczek pod przewłaszczenia. Tutaj pożyczkobiorca dokonuje przepisania własności posiadanej przez siebie nieruchomości na rzecz pożyczkodawcy, oczywiście jedynie na czas trwania pożyczki. Jeżeli zobowiązanie zostanie spłacone terminowo, dom lub mieszkanie automatycznie znowu staje się formalnie własnością pożyczkodawcy. Warto jednocześnie dodać, że „zmiana właściciela” nieruchomości na czas trwania pożyczki ma charakter jedynie pozorny i ogranicza się tylko i wyłącznie do podpisania odpowiednich dokumentów.

Jakie są zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości?

Główna, zdecydowanie najważniejsza zaleta takich rozwiązań, jak pożyczki pod zastaw nieruchomości to niskie oprocentowanie, które kształtuje się na znacznie korzystniejszych poziomach, niż ma to miejsce w przypadku innego rodzaju produktów kredytowych. Z tego powodu, pożyczki pod zastaw są polecane osobom starającym się wyjść ze spirali zadłużenia, ponieważ pozwalają na efektywne zmniejszenie kosztów obsługi zadłużenia. Jednak niskie oprocentowanie sprawia, że ten rodzaj pożyczek jest atrakcyjną opcją również dla tych klientów, którzy po prostu szukają jak najbardziej opłacalnego kredytu.

https://www.konsorcjumfinansowe.pl/Pod adresem konsorcjumfinansowe.pl dostępne są pożyczki pod zastaw dowolnej nieruchomości – działek, mieszkań i domów. Zobacz procedurę krok po kroku otrzymania pożyczki w Konsorcjum Finansowym.