Pożyczki pod zastaw nieruchomości – mieszkań, domów i działek

Co zrobić, gdy bank nie może przyznać nam kredytu gotówkowego, dodatkowego czy też konsolidacyjnego? Znając sytuację na rynku finansowym można spodziewać się coraz rzadszych udzielanych pożyczek bankowych.

Zatem coraz częściej można usłyszeć o prywatnych pożyczkach pod zastaw nieruchomości, czyli  tak zwane prywatne pożyczki pozabankowe najczęściej brane pod zastaw mieszkania, domu, samochodu, a nawet działki. Inwestor pożycza swoje prywatne pieniądze pod zastaw nieruchomości lub ruchomości. Zaletą takiej pożyczki jest brak zbędnych formalności oraz bez sprawdzania weryfikacji kredytowej, które najczęściej bank wymaga.

Taka pożyczkę może uzyskać osoba prywatna, firma lub przedsiębiorcy na dofinansowanie działalności czy w przypadku złych rokowań finansowych. Zabezpieczeniem takiej pożyczki dla obu stron jest umowa sporządzona w formie aktu notarialnego zawierająca zobowiązania przenoszenia własności. Umowę przy obecności inwestora i strony zabiegającej o pożyczkę odczytuje notariusz, a gdy wszystko się zgadza umowa taka zostaje podpisana.

Pożyczka pod zastaw mieszkania

Pożyczka pod zastaw mieszkania jest chyba najbardziej popularną formą uzyskania szybkiej gotówki porównywalną do kredytu hipotetycznego. W takiej pożyczce można uzyskać, aż do 50% wartości na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Dodatkowym plusem, gdy mamy większe mieszkanie w dużym mieście możemy starać się o pożyczkę zabezpieczająca wpisem w dział IV Księgi Wieczystej bez zbędnej konieczności wymeldowania się lub też przemeldowania się.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości dostępne są na stronie skup-nieruchomosci24.pl – sprawdź!

http://skup-nieruchomosci24.pl/

Pożyczka pod zastaw domu

Pożyczka pod zastaw domu jest znakomita formą dla ludzi ubiegających się bezskutecznie o kredyt bankowy. Do tej pożyczki zaliczają się domy jednorodzinne lub wielorodzinne, a zakres finansowy nie może przekroczyć 50% wartości nieruchomości – w dużych miastach można ubiegać się do 60% wartości. Dodatkowym atutem jest, iż spłata pożyczki może zostać odroczona na jej okres spłaty lub możemy spłacać miesięcznie określoną sumę.

Pożyczka pod zastaw działki

Pożyczka pod zastaw działki może zostać zrealizowana pod warunkiem, że jest to działka budowlana lub rolna z możliwością przekształcenia jej na warunki zabudowy powyżej 2 Ha. Warunki pożyczki pod zabezpieczenie wyżej wymienionych działek ustala się indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości finansowych inwestora czy pożyczkobiorcy.

Należy szczególnie pamiętać, że pożyczkobiorcy bardzo często próbują przejąć nieruchomość od klienta wykorzystując bardzo złą sytuację finansową, którzy nie mogą uzyskać wsparcia ze strony banków lub innych instytucji pożyczkowych. Dlatego, należy bardzo uważnie przeanalizować warunki umowy, ponieważ sama dobra wola pożyczkobiorcy nie wystarczy. W wyniku złej i nie przeanalizowanej dobrze umowy można zaciągnąć pożyczkę na swoją nieruchomość nawet dwa, a nie raz trzy razy większą od jej wartości. Ze strony pożyczkobiorcy jest to tak zwane działanie celowe, które umożliwa szybsze przejęcie zastawionej nieruchomości od klienta. Więc decydując się na jakąkolwiek pożyczkę należy być bardzo ostrożnym i najlepiej przed podpisaniem umowy przeanalizować ją z prawnikiem.