Meble do pokoju dziecka – na co się zdecydować?

Jak urządzić pokój dziecka? Na jakie meble się zdecydować? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych inspiracji i wskazówek dotyczących tego tematu.

Pokój dziecka to bardzo istotne miejsce, dlatego należy zadbać o właściwe zaprojektowanie i urządzenie tego pomieszczenia. To miejsce na odpoczynek, naukę, spotkania z przyjaciółmi oraz zabawę. Ważne, aby pokój twojej pociechy był jak najbardziej funkcjonalny i dopasowany pod względem różnych potrzeb. Podczas wyboru poszczególnych elementów wyposażenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Obecnie możemy znaleźć ogromny wybór mebli oraz sprzętów, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka. Warto zdecydować się na takie wyposażenie, które będzie służyło przynajmniej przez kilka lat. Dzieci bardzo szybko rosną i dojrzewają, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas kupowania poszczególnych mebli. Lepiej postawić na coś, co nie będzie musiało być zmieniane co rok.

Pokój dla najmłodszych

Oddzielny pokój dla kilkulatka to bardzo istotna kwestia. Dziecko w ten sposób uczy się samodzielnego spania oraz dbania o porządek. Poza tym każdy potrzebuje oddzielnego kąta, w którym będzie mógł spokojnie spędzić czas. Pokój dziecka to miejsce wypoczynku oraz zabawy. Należy zatem zadbać, by znalazły się tam wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.

W ofercie firmy Radius znajdziesz meble Warszawa – sprawdź zróżnicowaną ofertę

W pokoju kilkulatków najważniejsze będzie odpowiednie łóżko, dopasowane biurko oraz miejsce na zabawki. Wszystkie te elementy powinny być właściwie dobrane do możliwości dziecka. Oczywiście wiele zależy od miejsca jakim dysponujemy. Biurko, które znajdzie się w pokoju malucha musi być odpowiedniej wysokości oraz rozmiarów. Podobnie z wszelkimi półkami czy szufladami, w których nasza pociecha może przetrzymywać swoje zabawki. Dodatkiem w takim pokoju mogą być oczywiście kolorowe ściany zasłonki oraz różnego rodzaju dekoracje.

Pokój dla nastolatków

Pamiętajmy, że dzieci bardzo szybko rosną i niektóre elementy wyposażenia mogą po czasie stać się niepraktyczne. Warto wziąć to pod uwagę podczas urządzania pokoju. Pokój nastolatka to miejsce szczególne. To miejsce wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi oraz nauki. Ważne są również zainteresowania, które w tym wieku zaczynają się kształtować. Meble, które powinny się tam znaleźć to oczywiście wygodne biurko, łóżko oraz miejsce na ubrania i inne przedmioty. Warto wybierać takie sprzęty, które będą służyły przez lata.

O czym warto pamiętać?

W pokoju dziecka bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Zadbajmy o odpowiednie źródło światła w miejscu nauki oraz zabawy. Niezbędne w tym przypadku jest górne oświetlenie oraz punktowe.

Pamiętajmy również o bezpieczeństwo tych najmłodszych. Meble w pokoju kilkulatków nie powinny posiadać ostrych krawędzi. Zadbajmy również o to, by wszelkie kable posiadały zabezpieczenia. Zwróćmy także uwagę na szuflady oraz komody – należy upewnić się, że każda część jest stabilnie przymocowana i nie zagraża dziecku.

Published

Updated

Author

admin

Categories

Dom

Comments