Zastosowanie odświeżaczy powietrza

Każdy z nas uwielbia przyjemne zapachy. Zapach świeżo upieczonego ciasta, zapach lasu, skoszonej łąki, kwiatów. Te zapachy wywołują u nas pozytywne wspomnienia i uczucia, przywołują piękne chwile, powodują, że na twarzy pojawia się uśmiech. 

Są jednak i takie zapachy, do których niechętnie wracamy w myślach. Przypalony garnek, bądź tradycyjnie – wizyta w toalecie. Nikt z nas nie lubi nieświeżych zapachów, zatem niełatwo czuć się dobrze w domu, w którym nieprzyjemnie pachnie. Warto zadać sobie pytanie – czy musimy to znosić?

Odświeżacze powietrza

W obecnych czasach mamy dostęp do przeróżnych odświeżaczy powietrza. Możemy wybierać te do pokoju, do samochodu, łazienki, czy kuchni. Kwiatowe, leśne, owocowe, morskie – każdy może wybrać swój ulubiony zapach. Formy też są różne, możemy zdecydować się na odświeżacz w spray’u bądź na świece zapachowe.

Zastosowanie odświeżaczy

1. Toaleta – jest to miejsce, w którym najczęściej decydujemy się na zamieszczenie odświeżacza powietrza. Z jakiego powodu – tego chyba nie trzeba wyjaśniać. Bardzo często krępuje nas, gdy opuszczając toaletę pozostawiamy po sobie nieprzyjemny zapach. Prawda – to nic przyjemnego. Warto zatem zakupić odpowiedni dla siebie zapach i móc wyjść z toalety z uśmiechem, bez skrępowania, że zaraz po nas wejdzie ktoś do tego pomieszczenia.

2. Szafa – coraz częściej umieszcza się odświeżacze powietrza (również w formie specjalnych zawieszek) w szafie. Zdarza się, że ubrania wiszą w szafie miesiącami, gdyż nie we wszystkich spodniach czy sukienkach chodzimy na co dzień. Odświeżacz powietrza gwarantuje, że wyciągniemy z szafy pachnące ubrania w każdym momencie, bez konieczności ponownego prania.

3. Kuchnia – miejsce, w którym szczególnie kobiety spędzają bardzo dużo czasu. Gotowanie i sprzątanie, a także umieszczony pod zlewem śmietnik może czasem generować nieprzyjemne zapachy. Nie ma chyba nic gorszego, jak apetycznie wyglądający obiad na stole i przykry zapach unoszący się w powietrzu. Tutaj także wspaniale mogą sprawdzić się odświeżacze powietrza. Zapach limonki, pomarańczy, a może owoce leśne czy przyprawy korzenne? Każdy znajdzie dla siebie swój ulubiony zapach do kuchni.

4. Łazienka – przyjemna kąpiel po całym dniu pracy? – ależ tak! A może by tak pozwolić sobie na zupełny relaks? Wystarczy odpowiedni zapach, ot na przykład bryzy morskiej, byśmy w marzeniach mogli przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Warto? Myślę, że tak. Nie powinniśmy odmawiać sobie okazji do marzeń i fantazjowania.

Ale nie tylko! 

Są to tylko przykładowe możliwości zastosowania odświeżaczy powietrza! Tak naprawdę możesz zastosować je, gdzie tylko chcesz. Wybór należy do Ciebie.

Więcej informacji

Published

Updated

Author

admin

Categories

Dom

Comments