Kreatywne dekoracje na wesele

Przygotowując się do tego jedynego, wyjątkowego dnia, jakim jest ślub i wesele, każdy chce, aby wszystko było perfekcyjnie dopasowane. Wesele na wysoki połysk to obecnie standard i nikt już raczej nie porywa się na organizację takiego przyjęcia po kosztach. Jednak drogo, nie zawsze znaczy dobrze, a wiele firm organizujących tego typu przyjęcia, zwyczajnie żeruje na naszej naiwności. Wystarczy odrobina kreatywności, aby choć trochę zminimalizować koszty przygotowania wesela.

Pomysłowe dekoracje DIY

Osoby z tzw. duszą artystyczną z pewnością samodzielnie poradzą sobie z przygotowaniem dekoracji, zarówno do kościoła jak i na salę weselną. Do kościoła wystarczy upiąć na ławkach białe tkaniny, które możemy pożyczyć lub znaleźć we własnym domu. Będą stanowić elegancką ozdobę ławek do siedzenia. Do tego kwiaty: warto zorientować się jakie kwiaty są akurat w sezonie naszego ślubu dostępne w kwiaciarniach. Wykorzystanie kwiatów sezonowych jest dużą oszczędnością. Inne ciekawe dekoracje, które można wykorzystać do kościoła to własnoręcznie wykonane lampiony. Wystarczy niewielkie świece umieścić w słoikach, przyozdobionych wcześniej przykładowo koronką. Takie lampiony można ustawić wzdłuż drogi, jaką para młoda będzie pokonywać do ołtarza. Oczywiście trzeba je odpowiednio zabezpieczyć, aby nie stanowiły zagrożenia pożarowego.

Salę weselną także można w łatwy sposób przystroić samodzielnie. Oczywiście nie da się ukryć, że wymaga to sporo pracy i przygotowań. Jednak oszczędności z tym związane są naprawdę duże w porównaniu do wynajęcia profesjonalnej firmy dekorującej. Niektóre sale — zwłaszcza te w stylu rustykalnym, drewniane, wcale nie wymagają dużej ilości dekoracji. Wystarczą jedynie skromne bukieciki i ewentualne przyozdobienie stolika pary młodej. Można do tego wykorzystać materiały dostępne w domu.

Skąd czerpać inspiracje?

Nie każdy jednak ma w głowie tysiąc pomysłów jak udekorować kościół czy też salę weselną. Są osoby mniej lub bardziej kreatywne w tej kwestii. Z pomocą przychodzą nam niezliczone poradniki online. Osoby, które już przeżyły swoje wesele, z wielką chęcią podzielą się swoimi doświadczeniami i pomogą wymyślić własnoręcznie wykonane dekoracje. Czasem nawet możemy trafić na ofertę odkupienia takiej gotowej dekoracji wykonanej, bo przecież osobie po ślubie, raczej już się ona nie przyda. Innym źródłem kreatywnych, ślubnych inspiracji są różnego rodzaju książki, mające charakter poradników ślubnych. Być może inwestycja w jedną z takich książek, pozwoli zaoszczędzić sporą sumę na ślubnych dekoracjach. Kreatywność w branży ślubnej jest niezwykle cennym darem, dlatego też nie należy bać się jej używać! W końcu oryginalne dekoracje są teraz w modzie, więc im pomysł będzie mniej popularny, tym lepiej dla nas. Warto zaskoczyć gości weselnych nietuzinkowym wystrojem!

Dodatkowe informacje

https://czakos.pl/Materiały niezbędne do DIY znajdziesz w sklepie internetowym Czakos.pl – dowiedz się więcej

 

Published

Updated

Author

admin

Categories

Rozrywka

Comments